EVOLVER WORLD OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 41

Evolver World

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Sunday.gg •Sunday.gg •Sunday.gg

Evolver World Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Şubat 2022
Türü/Türleri Arcade
Konusu/Amacı Evolver World oyununda amaç farklı bölgelere giderek karakterin DNA’sını değiştirmeye çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Evolver World Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerEvolver World Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Evolver World oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen arcade oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Evolver World oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç çeşitli güzergâh üzerinde ilerleyerek, çeşitli miktarda para kazanmak ve oyundaki karakter üzerinde çeşitli dönüşümler yapmaktır. Oyuncu, oyunda çeşitli güzergâhta ilerlerken karşısına çeşitli hayvan karakterleri çıkmaktadır. Oyuncu bu karakterleri çeşitli stratejiler ile öldürmektedir. Bu sayede çeşitli aşılar kazanmakta ve bu aşılar sayesinde oyundaki karakteri geliştirip çeşitli hayvan karakterlerine dönüştürebilmektedir.

Evolver World Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Tüm yaşlar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş