EPIC ARMY CLASH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 23 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 93

Epic Army Clash

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MAD PIXEL GAMES LTD •MAD PIXEL GAMES LTD •MAD PIXEL GAMES LTD


Epic Army Clash Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 01 Nisan 2022
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Epic Army Clash oyununda amaç asker üreterek düşmana karşı savaşmaya çalışmaktır.
PEGI +7


Epic Army Clash Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerEpic Army Clash Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Epic Army Clash oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Epic Army Clash oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda deniz kenarında yer alan bir kara parçasındaki düşman askerleri ateş ederek öldürmektir. Doğru stratejiler ile düşman askerlerinin tamamı yok edildiği takdirde seviye başarılı bir şekilde geçilmekte ve çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Kazanılan bu paralar ile farklı güçlere sahip askerler ve tank, helikopter gibi askeri araçlar alınabilmektedir. Oyunun çeşitli yerlerinde diğer askerlerden ve araçlardan daha güçlü bossa do verilen karakter çıkmaktadır. Bu karakter yok edildiği takdirde diğer askerlerden daha fazla para kazanılmaktadır.

Epic Army Clash Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. İçeriklerde korku ve şiddetin yanı sıra, fantastik karakterler, şiddet, gerçekçi olmayan şiddet öğeleri, orta düzeyde kötü söz veya küfür olabilmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş