EMOJİ GUESS PUZZLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Nisan 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 68

Emoji Guess Puzzle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• SayGames Ltd •SayGames Ltd •SayGames Ltd


Emoji Guess Puzzle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Mart 2022
Türü/Türleri Puzzle
Konusu/Amacı Emoji Guess Puzzle oyununda amaç verilen kelimeyi emojilere göre belirleyerek bölümü tamamlamaya çalışmaktır.
ESRB E Everyone


Emoji Guess Puzzle Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerEmoji Guess Puzzle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Emoji Guess Puzzle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Puzzle oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Emoji Guess Puzzle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda, verilen kelimeyi doğru bilebilmek için bulunan emojileri doğru seçerek kutucukların içine yerleştirmeye çalışmaktır. Eğer kelimeleri bilemeyip, emojileri 3 kez yanlış seçildiği zaman oyun tekrardan başa dönmektedir. Oyunu yanlış yapmadan bitirildiğinden 3 yıldız, 1 yanlış yapıldığında 2 yıldız, 2 yanlış yapıldığında ise tek yıldız kazanılmaktadır. Emoji Guess Puzzle oyununda sadece İngilizce dili kullanılmıştır. Emojilerin sayısını azaltmak veya kutucuğun içine oyuncu seçmeden emoji koyabilmek için alt bölümde bulunan video izlemeyi kullanarak bu seçeneklerden faydalanabilmektedir.

Emoji Guess Puzzle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Everyone (herkes) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, zihin geliştirme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş