EATVENTURE: COOKİNG RESTAURANT OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 6 Ocak 2023
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 1041

Eatventure: Cooking Restaurant

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FALCON GLOBAL LTD • FALCON GLOBAL LTD • FALCON GLOBAL LTD

Eatventure: Cooking Restaurant

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Eylül 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Eatventure: Cooking Restaurant oyununda amaç oyuncu karakter ile sokakta bulunan tezgahta bulunan yiyecek ve içecekleri müşterilere satarak para kazanmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi 3+


Eatventure: Cooking Restaurant

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerEatventure: Cooking Restaurant Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Eatventure: Cooking Restaurant oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Eatventure: Cooking Restaurant oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç oyuncu karakter ile sokakta bulunan tezgahta bulunan yiyecek ve içecekleri müşterilere satarak para kazanmaya çalışmaktır. Bu kazanılan paralar ile işletmeyi büyüterek sırası ile satışları araç içinde ve sonrasında bir dükkan açarak kafeye dönüştürüle bilmektedir. Oyunda daha hızlı servis edebilmek ve daha fazla müşteriler çağırabilmek için oyunun alt bölümünde bulunan sekmede kırmızı renkte bir ok işareti çıkmaktadır. Burada bulunan açık olan satın almaları yaparak dükkan içerisinde bulunan içerikler arttırıla bilinmektedir.

Eatventure: Cooking Restaurant Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş