DREAMDALE – FAİR ADVENTURE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 59

Dreamdale - Fairy Adventure

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• SayGames Ltd •SayGames Ltd •SayGames Ltd

Dreamdale - Fairy Adventure Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 08 Ekim 2021
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Dreamdale - Fairy Adventure oyununda amaç yeni bir hayata atılarak dünyayı keşfetmeye çalışmaktır.
ESRB T +13 yaş


Dreamdale - Fairy Adventure Platformları

Android IOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDreamdale - Fairy Adventure Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Dreamdale - Fairy Adventure oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Dreamdale – Fairy oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun deniz üzerinde kurulu bir ada platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç çeşitli adalar üzerinde seyahat etmek, çeşitli nesneleri toplamak ve adayı yaşanabilir derecede güzel bir ada haline getirmektir. Oyunda adalar arasında gezerken çeşitli tehlikeli unsurlar çıkmaktadır. Bu tehlikeli unsurlar çeşitli silahlar kullanarak ortadan kaldırılmaktadır.

Dreamdale - Fairy Adventure Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB derecelendirme sistemine göre T+13 yaş oyuncular için uygun olduğu görülmektedir. T (Genç) olarak derecelendirilen başlıklar, 13 yaş ve üstü için uygun olabilecek içeriğe sahiptir. Bu kategorideki başlıklar şiddet, müstehcen temalar, kaba mizah, asgari düzeyde kan, kumar simülasyonu ve/veya nadiren sert dil kullanımı içerebilmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş