DREAM LASHES OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 6 Mayıs 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 40

Dream Lashes

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Ela Game Studio •Ela Game Studio •Ela Game Studio


Dream Lashes Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Mart 2022
Türü/Türleri Rol Oyunu
Konusu/Amacı Dream Lashes oyununda amaç platform üzerinde giden göze renkli kirpikleri eklemeye çalışmaktır.
PEGI +3


Dream Lashes Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDream Lashes Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Dream Lashes oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, hypercasual platformer oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular bir platform üstünde ilerlemektedirler. Oyuncuların yönettiği karakter gözdür. Oyunun amacı, kiprikleri uzatmak, hacimlendirmektir. Oyun sonunda elde edilen başarıma göre puanlama yapılmaktadır. Platformda hareket esnasında oyun içi puan kazanılmaktadır. Oyuncular bölüm sonunda reklam izleyerek kazanacakları oyun parasını önemli oranda artırabilmektedir. Oyunun ayarlar menüsünde ses ve titreşim özellikleri bulunmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Dream Lashes Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş