DRAW THE REST OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 2 Haziran 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 100

Draw the rest

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• JoyPac • JoyPac •JoyPac


Draw the rest Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 18 Ağustos 2021
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Draw the rest oyununda amaç verilen resimlerin eksik kısımlarını tamamlamak ve rakipler arasında yapılan oylama sonucun oyunu kazanmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Draw the rest Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDraw The Rest Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Draw The Rest oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bir mobil oyundur. Oyunda temel amaç, verilen resimlerin eksik kısımlarını tamamlamak ve rakipler arasında yapılan oylama sonucun oyunu kazanmaktır. Rakipler bot karakterlerden oluştuğu için çizilen resimlerden bağımsız olarak oyunu genellikle oyuncu kazanmaktadır. Oyunda reklam izlenilerek yeni oyun karakterleri alınabilmektedir. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Draw The Rest Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaşlar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken konu ise çocukların karşısına çıkan reklamların yaşlarına uygun olmamasıdır

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş