DRAW BRİDGE PUZZLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 20 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 117

Draw Bridge Puzzle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• WEEGOON •WEEGOON •WEEGOON


Draw Bridge Puzzle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 17 Mart 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Draw Bridge Puzzle oyununda amaç köprüler oluşturarak aracın üzerinden geçmesini sağlayarak bitiş çizgisine ulaştırmaktır.
PEGI +3


Draw Bridge Puzzle Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDraw Bridge Puzzle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Draw Bridge Puzzle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Draw Bridge Puzzle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda kısa kısa seviyeler halinde ilerlenmektedir. Oyuncunun karşısına motosiklet üzerinde bir karakter çıkmaktadır. Oyunda amaç bu karakteri boşluğa düşürmeden karşıya geçirmek bitiş çizgisine ulaştırmaktır. Oyuncu bu amaçla boşluğa kalem ile çizgi çizmektedir. Doğru çizgi ile başarılı olunmaktadır. Aksi takdirde seviye yeniden oynanmaktadır. Oyundaki bir diğer unsur ise ipucu seçeneğidir. Oyuncu başarısız olduğu seviyelerde ipucu seçeneğini kullanarak doğru çizgiyi çizip karşıya geçebilmektedir.

Draw Bridge Puzzle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş