DOUBLE MONEY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 1 Ağustos 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 34

Double Money

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO


Double Money Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 06 Nisan 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Double Money oyununda amaç doğru kartları seçerek rakipten daha fazla para biriktirmeye çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Double Money Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDouble Money Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Double Money oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Double Money oyununda amaç doğru kartları seçerek rakipten daha fazla para biriktirmeye çalışmaktır. Oyun esnasında bir masada iki rakip bulunmaktadır. Oyuna kimin ilk başlayacağını taş kağıt ve makas oynayarak belirlenmektedir. Masada %500, +25, -500 değerlerinde kartlar bulunmaktadır. Doğru seçimleri yaparak en fazla paraya ulaşmaktadırlar. Oyun sonunda fazla miktara sahip oyuncu düşük miktardaki parayıda alarak oyunu bitirmektedir. Oyun tek kişilik oynanan, online modu olmayan şekilde store sunulmuştur. İlgili başarımın yüzdesine göre oyuncular ödül kazanmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Double Money Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm tüm yaş grupları için uygun olduğu görülmektedir. Oyun online olmamakla birlikte kısmen kumara özendirme içeriklerine sahip olduğu için bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş