DİNO DOMİNATİON OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 23 Eylül 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 375

Dino Domination

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Yso Corp •Yso Corp •Yso Corp

Dino Domination Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 29 Haziran 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Dino Domination oyununda amaç dinazorları yumurtadan çıktıktan sonra onları besleyerek büyütmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Dino Domination Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDino Domination Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Dino Domination oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Dino Domination oyununda oyuncu, yumurta şeklinde oyuna başlamaktadır. Harita üzerindeki besinleri toplayarak evrimleşmektedir. Çeşitli dinazorlara evrilebilen oyuncu, harita üzerindeki düşman dinazorlardan uzak durmak zorundadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Dino Domination Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş grupları için uygun olduğu görülmektedir. Oyun online olmamakla birlikte kısmen kumara özendirme içeriklerine sahip olduğu için bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş