DELİVER IT 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 5 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 87

Deliver It 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO


Deliver It 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Mart 2022
Türü/Türleri Yarışma
Konusu/Amacı Deliver It 3D oyununda amaç müşterilere paket teslim etmeye çalışmaktır.
ESRB E Everyone +10


Deliver It 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDeliver It 3D Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Deliver It 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen yarışma oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Deliver It 3D oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda bir yol üzerinde motosiklet üzerinde ilerleyen karakter oyuncu tarafından yönlendirilmektedir. Oyunda çeşitli noktalarda yer alan eşyalar taşınmakta ve çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Oyun içerisinde ilerlerken oyuncunun karşısına günlük hayatta karşımıza çıkacak çeşitli engeller çıkmaktadır. Bu engeller arasında arabalar, trenler, yaya yolunda yer alan yayalar bulunmaktadır. Bu engellerle karşılaşınca oyuncunun yavaşlaması gerekmekte engellerden kurtulduktan sonra yola devam edilmektedir. Oyun içerisinde kazanılan para belirli bir miktarı geçtiği takdirde fazladan para kazanılmaktadır.

Deliver It 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Everyone +10 olarak değerlendirildiği görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan öğelerde olumsuz sayılabilecek her hangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş