DART OF FURY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 11 Ağustos 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 118

Darts of Fury

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Yakuto •Yakuto •Yakuto


Darts of Fury Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 18 Ekim 2017
Türü/Türleri Spor
Konusu/Amacı Darts of Fury oyununda amaç çevrimiçi maçlar yaparak rakipleri yenip liglere yükselmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Darts of Fury Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDarts of Fury Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Darts of Fury oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen spor oyun kategorisinde bir oyunudur. Darts of Fury oyunu sadece çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyunda amaç dart oynayarak rakipleri yenmek ve bu sayede lig atlamak ve oyun içi para kazanmaktır. Kazanılan oyun içi paralarla yeni dartlar ve dart ile ilgili ekipmanlar alınabilmektedir. Oyuna sosyal ağ platformları ile giriş yapılabilmekte ve profil oluşturulup oyun içi ilerlemeler kaydedilebilmektedir.

Darts of Fury Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle el göz koordinasyonu sağlama gibi olumlu yönü bulunmaktadır. Oyunda ortaya bir bahis konularak çevrimiçi maçlar yapılabilmektedir. İki tarafın ortaya koyduğu oyun içi parayı maçı kazanan kişi almaktadır. Bu olay kumar olarak algılanmaktadır. Oyunun olumsuz taraflarına baktığımızda kumara teşvik göze çarpmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun çevrimdışı oynanamadığından oyuncu buna maruz kalmaktadır. Oyunda çevrim içi satın alma bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş