DANCİNG RACE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 24 Kasım 2021
Yazar: Feridun güngör
Grafikler:
Okunma: 138

Dancing Race
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• AMANOTES PTE LTD •AMANOTES PTE LTD • AMANOTES PTE LTD


Dancing Race Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 4 Eylül 2019
Türü/Türleri Müzik
Konusu/Amacı Oyundaki amaç topuklu ayakkabıları toplayarak platformların üzerinden geçmeye çalışarak bitiş çizgisine varmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Dancing Race Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerDancing Race Oyununun Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Dancing Race oyunu bir mobil platform oyunudur. Oyunun temel amacı oyun karakterini başlangıç noktasından platformun sonunda bulunan bir tür partinin gerçekleşeceği tekneye ulaştırmaktır. Karakter tekneye yeteri kadar uzun topuklu ile ulaşabilirse teknede hali hazırda devam eden partiye dâhil olup denize açılmaktadır. Karakter oyuna alçak bir topuklu ayakkabı ile başlamaktadır. Platform boyunca ilerleyen karakter ayakkabısı için topuk toplamaktadır. Bu süreçte karakterin topuklusu dolayısı ile boyu uzamaktadır. Karakterin platform boyunca karşısına engeller çıkmaktadır ve her engelde engelin boyu büyüklüğünce zorunlu olarak topuklusu azalmaktadır. Bu engellerden kaçmak imkânsızdır. Oyuncunun yapabileceği tek şey ancak ve ancak küçük yükseklikteki engelleri tercih etmek olmalıdır. Eğer karakter bir engele denk geldiğinde ayakkabısında yeteri kadar topuk bulunmuyorsa engele çarpmaktadır ve oyun tekrar başlamaktadır. Bu sırada oyuncu için platform boyunca altınlar da bulunmaktadır. Oyun seviyelerden oluşmaktadır fakat her seviyenin zorluğu aydır. Sadece değişen oyuncunun platform üzerinde yürürken arkada planda çalan müzik ve karakter kıyafetleridir. Karakter kıyafetleri dünyaca ünlü film stüdyolarının süper kahramanlarının kıyafetleri ve ya o an dönemine damgasını vurmuş bir dizinin karakter kıyafetleri olabilmektedir. Fakat kıyafetler oyun karakterine ekstra bir güç ve ya yetenek katmamaktadır.

Platform deniz üzerine kurulmuştur ve platform boyunca deniz üzerinde küçük adacıklar, adalarda palmiye ağaçları ve şezlonglar bulunmaktadır. Oyunun kullanıcı ara yüzü de oldukça sadedir. Sol üst tarafta kazanılan altınlar, sağ üst tarafta ise kaçıcı seviye de olunduğu gözükmektedir. Karakterin engelleri geçmesi sırasında motive edici kelimeler ise ekranın ortasında ve yukarıda birkaç saniyeliğine görülmektedir.

Dancing Race Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Dancing Race oyununda karakter kıyafetleri oldukça açık olabilmektedir bu kıyafetlerin bir kısmı aileleri rahatsız edici olabilir ve ya teknede dans etmekte olan diğer oyun karakterleri de ailelerin gözden geçirmeleri gereken kıyafetler içeriyor olabilir. En doğru kararı çocukları için ebeveynlerinin vermesi en makulü olacaktır.

Dancing Race Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş bireyler için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Dancing Race oyununun oynanışı itibariyle oyun içi herhangi bir olumlu öğeye denk gelinmemiştir. Olumsuz olabilecek bir yönü ise oyun içi kimi aileleri rahatsız edebilecek görsellerin ve ya dans figürlerinin bulunması olabilir.

Bunun yanı sıra oyun içi satın alma ve reklam gösterimi bulunmaktadır. Reklam gösterimi sırasında çıkan videolar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Olumsuz içerikler barındırabilecek videolara karşı dikkatli olmak gerekmekte, reklam gösterimini engellemenin bir yolu olarak da oyun çevrimdışı oynanabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş