CROWD EVOLUTİON! OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 1 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 89

Crowd Evolution!

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Rollic Games • Rollic Games •Rollic Games


Crowd Evolution! Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 14 Nisan 2022
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Crowd Evolution! Oyununda amaç askerleri çoğaltarak düşmanı yenmeye çalışmaktır.
PEGI +7


Crowd Evolution! Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCrowd Evolution! Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Crowd Evolution! Oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun makinası oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Crowd Evolution! Oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyuncu platform üzerinde başlangıçta tek olan karakteri sağa sola hareket ettirmektedir. Oyuncunun karşısına platform üzerinde fazladan insan, çeşitli zaman dilimlerinde ilerleme gibi seçenekler çıkmaktadır. Çeşitli matematiksel işlemlerinde olduğu bu seçeneklerden oyuncu doğru olan seçeneği seçmekte ve bitişteki çizgiye gelmeye çalışmaktadır. Oyuncu zaman dilimlerini seçtiği takdirde tarihsel silah teknolojisi olarak ileri gitmektedir. Fazladan insan seçeneğini seçtiği takdirde ise daha fazla karakter sayısına sahip olmaktadır. Oyunun son kısmına gelindiğinde ne kadar yeni silah teknolojisine sahip olunduğu ve ne kadar fazla insan sayısına sahip olunursa o kadar güçlü olunmakta başarılı olup seviye geçilmektedir.

Crowd Evolution! Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş