CRAZY MACHİNES 3 İNCELEMESİ

Tarih: 10 Nisan 2019
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 1051

Crazy Machines 3 İncelemesi

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Fact Software • Fact Software • Daedalic Entertainment


Crazy Machines 3 Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretli
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 18 Ekim 2016
Türü/Türleri Bulmaca/Puzzle
Konusu/Amacı Crazy machines 3 oyununda temel amaç, verilen parçaları uygun yerlere yerleştirmek suretiyle verilen görevleri tamamlamak ve diğer bölümlere geçmektir.
PEGI derecesi 12+


Crazy Machines 3 Platformları

Windows Mac LinuxOyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek Linkler
Crazy Machines 3 Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Crazy machines 3 oyunu üç boyutlu görseller ile desteklenmiş ücretli olarak oynanabilen bulmaca türünde bir oyundur. Oyunundaki temel amaç verilen parçaları uygun yerlere yerleştirmek suretiyle verilen görevleri tamamlamak ve diğer bölümlere geçmektir.
Oyuna kolay seviyeden başlanmakta, bölümler geçildikçe oyun zorlaşmaktadır. Oyunda bulmaca türü oyunların yanı sıra reflekse dayalı mini oyunlar bulunmaktadır. Bu mini oyunlarda bölümler geçildikçe farklı bölümler açılmakta veya istenildiği takdirde farklı bölümlerden başlanabilmektedir. Oyun oynarken oyun yavaşlatılıp hızlandırılabilmekte aynı zamanda görüntü açısı değiştirilerek farklı açılardan oyun görüntülenebilmektedir.
Oyunda bir diğer unsur ise yeni bölüm tasarımları, bölüm görevleri yeniden düzenlenebilmekte ve bazı mevcut tasarımlar üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

Crazy Machine 3 Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.
Crazy Machine oyununu inceleyecek olursak, oyun ücretli olarak oynanabilen bir fizik bulmaca oyunudur. Oyunda amaç, verilen parçaları uygun yerlere yerleştirerek verilen görevleri tamamlamak ve bulmacaları çözerek diğer bölümlere geçebilmektir. Oyunda görevler ve bulmacalar fizik kurallarından faydalanılarak çözülebilmektedir. Oyun içinde matematiksel hesaplamalar yapılarak engellerin ortadan kaldırılmaya çalışılması, doğru ağırlık merkezinin bulunması ve doğru orantıda kuvvet uygulanması  gerekmektedir. Ayrıca, serbest oyun modunda oyuncu istediği makineye çeşitli işlevsellikler de ekleyebilmektedir.

Crazy Machine 3 Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Pegi 12 derecelendirmesi tamamıyla doğrudur ve uygulanmalıdır manasına gelmemektedir. Her ebeveynin kendi çocuğu hakkında, çocuklarının kişilik özelliklerini de gözeterek bir karar vermesi en uygun olan yöntemdir.
Oyunun oynanışı itibariyle, çocukları yaratıcı düşünmeye teşvik etme, fizik bilgileri kazanmalarına yardımcı olma, matematiksel hesaplamalar yapabilmelerine yardımcı olma gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun, olumsuz herhangi bir içerik barındırmamaktadır.
Sonuç olarak, ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyunlar hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin çocuklara fayda sağlayacak eğitici, öğretici oyunlara yönlendirmeleri çocukların eğlenerek öğrenmelerine de fırsat sağlayacaktır.

Paylaş