CRAFT SKYLAND LOKİ PRO OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 6 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 592

Craft Skyland Loki Pro

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Craft Castle Rain •Craft Castle Rain •Craft Castle Rain

Craft Skyland Loki Pro Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Haziran 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Craft Skyland Loki Pro oyununda amaç diğer oyuncular ile çevrimiçi oynana bilinen bir dünya inşa ederek hayatta kalmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Craft Skyland Loki Pro Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCraft Skyland Loki Pro Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Craft Skyland Loki Pro oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen smülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Craft Skyland Loki Pro oyunu çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyunda sanal bir dünya inşa etmektir. Oyuncu oyun içerisinde çeşitli yerlerde ev, havuz ve normal hayatta kullanılan çeşitli nesneler üretilmektedir. Oyuncu istediği takdirde diğer oyuncuların inşa ettikleri nesneleri ziyaret edebilmektedir. Oyundaki yapılacak nesneler oyuncunun hayal dünyası ile alakalı olduğu kadar, oyun içerisinde bulunan ve çeşitli yerlerde saklanan nesneleri bularak da yapılmaktadır. Oyunda seviye ve bölüm geçme bulunmamaktadır.

Craft Skyland Loki Pro Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş