CRAFT SCHOOL: MONSTER CLASS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 410

Craft School: Monster Class

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ABI Global LTD •ABI Global LTD •ABI Global LTD


Craft School: Monster Class Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 20 Temmuz 2022
Türü/Türleri Macera
Konusu/Amacı Craft School: Monster Class oyununda amaç düşmanlara karşı savaşarak yaşam mücadelesi vermeye çalışmaktır.
PGI +3


Craft School: Monster Class Platformları

Android IOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCraft School: Monster Class Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Craft School: Monster Class oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Craft School: Monster Class oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç görevlilere yakalanmadan okul içerisinde çeşitli nesneleri toplamaktır. Oyuncu okul içerisinde çeşitli noktalara doğru ilerlemekte, çeşitli odalardan geçerek gizli kutuları toplamaktadır. Görevli kişinin görüş alanına girdiği takdirde ise başarısız sayılmaktadır. Oyuncu oyun içerisinde çeşitli noktalardan ( check point ) geçmesi gerekmektedir. Bu geçişler sırasında doğru zamanı beklemesi gerekmektedir. Aksi takdirde görevli ile karşılaşıp başarısız sayılmakta ve mevcut bölümü yeniden oynaması gerekmektedir. Oyun içerisinde çeşitli yerlerde kazanılan coinler ile yeni karakterler alınmaktadır. Oyuncu istediği takdirde çeşitli karakterler ile oyunu oynayabilmektedir.

Craft School: Monster Class Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek şiddet unsurlarına rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş