CLAW BUİLDER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 2 Ağustos 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 38

Claw Builder

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• tastypill •tastypill •tastypill


Claw Builder Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Haziran 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Claw Builder oyununda amaç drone ile farklı yerleri inşa etmek veya onarmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Claw Builder Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerClaw Builder Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Claw Builder oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyun kategorisinde bir oyunudur. Claw Builder oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç dronea asılı ipli pençe yardımıyla belirlenen nesneleri belirlenen alanlara bırakmaya çalışmaktır. Bu sayede bölümler tamamlanıp oyun içi para kazanılabilmektedir. Kazanılan oyun içi paralar ile farklı dronelar alınabilmektedir.

Claw Builder Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle el göz koordinasyonu geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun olumsuz yönüne bakıldığında oyunda sürekli reklam çıkmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda çevrim içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş