CHESS UNİVERSE ONLİNE GAMES OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Nisan 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 388

Chess Universe Online games

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Talent Games Studio •Talent Games Studio •Talent Games Studio


Chess Universe Online games Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 13 Mart 2020
Türü/Türleri Masa Oyunları
Konusu/Amacı Chess Universe Online games oyununda amaç satranç oynayarak görevleri tamamlamak, rakipleri yenerek puan toplamaktır.
PEGI +3


Chess Universe Online games Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerChess Universe Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Chess Universe oyununu inceleyecek olursak, oyun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen masa oyunudur. Chess Universe oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç satranç oynayarak görevleri tamamlamak, rakipleri yenerek puan toplamaktır. Oyunda görevler kısmında günlük görevler çıkmakta bu görevler tamamladıkça oyun içi kostümler, ödüller vb. kazanılmaktadır. Satranç akademisi kısmında çeşitli zorluklarda bölümler bulunmakta yine bu bölümler tamamlandıkça ödüller kazanılmaktadır. Bu bölümler oyuncuya satranç oynamayı ve oyununu geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yine günlük mücadeleler kısmında da günlük belirli zorluklarda oyunlar çıkmakta ve bu oyunlar kazanıldıkça ödüller kazanılmaktadır. Oyunda arkadaşınla oyna ve çevrimiçi oyna seçeneği bulunmaktadır. Çevrimiçi oyna kısmında belirli sürelerde seçilen oyunlarda çevrimiçi başkasıyla oyun oynanabilmektedir. Bu oyunlar oynandıkça oyun içi para kazanılmaktadır.

Chess Universe Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, zekâ gelişimi sağlamak, hızlı karar verme becerisi geliştirmek, strateji kurmak ve konsantrasyonu geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda oyun içi para, ödül, kostüm vb. kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar, küçük çocukları korkutabilecek bazı görseller bulundurmak gibi olumsuz yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda çevrim içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş