android ios

CEVABI TAHMİN ET OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 19 March 2021, Friday 17:31 | 629 görüntüleme

Cevabı Tahmin Et
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• TapNation • TapNation • TapNation


Cevabı Tahmin Et Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 29 Ocak 2021
Türü/Türleri Eğlencelik Bilgi Oyunları
Konusu/Amacı İnsanların ilk neleri düşündüğünü tahmin etmen gerek. En popüler cevapları vererek arkanda mümkün olduğunca fazla kullanıcı topla.
PEGI derecesi +3


Cevabı Tahmin Et Oyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCevabı Tahmin Et oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Cevabı tahmin et oyunu temel konusu, yarışma programı tarzında soru cevap şeklinde ilerlemektedir. Oyunda platformda bulunan çeşitli karakterdeki seyircilerin verdiği çeşitli cevaplar bulunmaktadır. Oyunda toplamda 100 adet seyirci bulunmaktadır. Oyunda toplam 2 adet oyuncu bulunmaktadır. Oyunculara oyunda çeşitli sorular sorulmakta ve en çok cevaplanan seçenekleri bulmaları istenmektedir. Örneğin bir spor çeşidi söylenmesi istenmektedir. Oyuncular seyirciler tarafından en çok verilen cevabı söyledikleri takdirde daha çok puan almaktadır. Kaç adet seyirci oyuncunun söylediği cevabı söylemişse o kadar çok puan kazanabilmektedir. Oyun seviye seviye niteliğinde olan turlar halinde ilerlemektedir ve birçok turdan oluşmaktadır. Turda seyircilerin verdiği popüler cevaplara en yakın cevap verildiği takdirde yüksek puanlar alınmakta ve turda birinci olunabilmektedir. Seyircilerin verdiği en iyi 6 adet çeşitli puanlarda cevap bulunmaktadır. Seyirciler ne kadar çok aynı cevabı söylemişse puan o kadar çok artmaktadır. Cevaplar için bir klavye çıkmaktadır. Oyuncu bu klavye üzerinde harflere basarak cevap vermektedir. Belirtilen süre içerisinde istenildiği kadar cevap verilebilmektedir. Verilen cevap daha önce verilmiş ise oyun uyarı vermekte ve daha önce bu cevabın verildiğini söylemektedir. Aynı şekilde alakası olmayan bir cevap ya da en iyi 6 cevaptan biri olmadığı takdirde yanlış cevap olarak uyarı vermektedir. Turlar geçildikten sonra rakip oyuncudan fazla alındığı takdirde tur birincisi olunmakta ve rakip oyuncuya çeşitli cezalar verilebilmektedir. Bu cezalar arasında lav cezası, fırtına cezası, dondurma cezası gibi cezalar verilebilmektedir. Oyuncu karakteri aracılığı ile bir butona basmakta ve butonda çıkan seçenek ceza olarak verilmektedir. Oyunun istenildiği takdirde sesi kısılabilmekte ve titreşime alınabilmektedir. Oyunda bir diğer unsur ise dil seçeneğidir. Oyunun dili ve oyunda bulunan yönergeler Türkçe olup, Türkçe dışında farklı bir dil seçeneği bulunmamaktadır.

Cevabı Tahmin Et Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Cevabı tahmin et oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. 2 adet oyuncunun ve 100 adet seyircinin olduğu oyunda amaç, sorulan çeşitli sorular ve en çok cevaplanan seçeneklerin bulunmaya çalışılmasıdır. Oyuncular seyirciler tarafından en çok verilen cevabı söylediklerinde puan kazanabilmektedir. Oyunda yer alan turlar geçilir ve rakip oyuncudan fazla puan alınırsa birinci olunmakta ve bu durumda karşı rakip oyuncuya çeşitli cezalar verilebilmektedir. Tur sonlarında para kazanılmaktadır. Ayrıca, oyunda reklam gösterimi bulunmaktadır. Oyuncu istediği takdirde kazandığı paraları reklam izleyerek birkaç katına çıkarabilmektedir. Elde edilen oyun içi paralar ile farklı karakterler alınabilmektedir. Farklı karakterleri elde etmenin bir yolu da reklam izleme seçeneği olarak sunulmaktadır.

Cevabı Tahmin Et Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Cevabı tahmin et oyunu içinde farklı soruların yer alması ve bu şekilde oyunda başarı kazanılması itibariyle öğretici bir yönü bulunmaktadır. Oyun olumsuz herhangi bir içerik barındırmamakla birlikte, oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması halinde de reklam gösterimi devam etmekte ve oyun içi satın alma kullanılarak oyunun reklamsız versiyonunun satın alınması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin tek yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar kimi zaman çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple reklamsız versiyonunun satın alınması da iyi bir seçenek olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İlk oyun konsolu olan ve 1960’lı yıllarda üretilen Brown Box’ta sadece tenis oyunu oynanabiliyordu.
Toast Alert...