CART CRASH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 19 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 88

Cart Crash

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• tastypill •tastypill •tastypill


Cart Crash Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 21Temmuz 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Cart Crash oyununda amaç parkurlarda diğer arabaları yakalayarak tren oluşturmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Cart Crash Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCart Crash Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Cart Crash oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyunda temel amaç deniz üzerinde ki platformda araçları birbirine eklemektir. Ne kadar fazla araç toplanırsa o kadar fazla para kazanılmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Her seviyede çeşitli zorluklarda engeller çıkmaktadır. Oyuncu bu engellere takıldığı takdirde toplanılan araç sayısında azalma olmakta ve kazanılan para miktarı azalmaktadır. Engellerle karşılaşıldığında beklenilerek doğru zamanda engellerden geçilmesi gerekmektedir.

Cart Crash Oyunu Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek şiddet unsurlarına rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş