CAR TRACK FEVER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 29 Eylül 2022
Yazar: Mustafa Renkçi
Grafikler:
Okunma: 80

Car Track Fever

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Hyperlab Games •Hyperlab Games •Hyperlab Games

Car Track Fever Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Eylül 2022
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Car Track Fever amaç parkurdaki araç sayısı ve seviyesini artırmak ve araçların getirdiği gelir miktarını artırmaktır

|
| PEGI |+3 |Car Track Fever Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCar Track Fever Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Car Track Fever oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen spor ve yarış oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Car Track Fever oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun ücretsiz olarak oynanabilmekte olup, uygulama içi satın alımlar bulunmamaktadır. Ortalama 15 dakika süren çeşitli oyun parkurlarında kullanıcı tek kişilik oynayabilmektedir. Oyunda çok sayıda bölüm seviyesi bulunmaktadır. Oyunda temel amaç parkurdaki araç sayısı ve seviyesini artırmak ve araçların getirdiği gelir miktarını artırmaktır. Oyunda gelir miktarı artırıldıkça yeni bölümler ve yeni arabalar açılabilmektedir.

Car Track Fever Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş