CAR ISLAND OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 17 Mart 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 94

Car Island

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MagicAnt.Inc •MagicAnt.Inc •MagicAnt.Inc


Car Island Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 10 Ocak 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Car Island oyununda amaç hurda araçlardan çıkan demirleri toplayarak bunları satıp altın karşılığında adayı genişletmek için ada satın almaya çalışmaktır.
Pegi derecesi +3


Car Island Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCar Island Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Car Island oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Car Island oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç çöp adam karakteri ile hurda araçlardan çıkan demirleri toplayarak ada da bulunan dükkana giderek demirleri satıp altın kazanılabilmektedir. Kazanılan altınlar ile adayı büyütebilmek için kenarlarda bulunan alanlara giderek buradan altın ile yeni adacıklar alınabilmektedir. Yeni alınan yerlerde çıkan dükkanları inşa ederek buradan otomatik olarak demir toplayabilmek için bölgede bulunan dükkandan çöp adam karakterleri satın alınabilmektedir. Oyunda farklı dükkan yerleri de bulunmaktadır. Bu dükkanlarda araba tamiri, araba yıkama ve lastik takma gibi altın kazanılabilecek görev dükkanları da yer almaktadır.

Car Island Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş