CAR COPS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 12 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 113

Car cops

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD


Car cops Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 21 Haziran 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Car cops oyununda amaç araçları durdurarak suçluları yakalamaya çalışmaktır.
ESRB E 10+ Herkes


Car cops Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCar cops Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Car cops Oyun oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Car cops oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç trafikte ilerleyen araçları durdurmak ve denetlemektir. Oyunda oyuncu polis karakterini canlandırmakta trafik kontörü ve araç kontrolü yapmaktadır. Doğru yaptığı görevler sayesinde çeşitli miktarlarda dolar kazanmakta ve bu kazandığı dolarlar sayesinde çalışma ofisini çeşitli dekorasyon malzemeleri satın almaktadır. Oyun gün gün ilerlemektedir. Günler ilerledikçe çeşitli bölümlerin kilidi açılmaktadır. Oyunda kazanılan dolarlar gün sonlarında reklam izleme seçeneği sayesinde katlanarak artırılabilmektedir. Ayrıca kazanılan dolarlar ile kostümlerde satın alınabilmektedir.

Car cops Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyun ESRB E 10+ Herkes derecelendirme sistemine sahiptir. İçerik genellikle 10 ve üzeri yaşlar için uygundur. Daha çok çizgi karakter, hayalî kurgu, düşük düzeyli şiddet, kaba dil kullanımı ve çok düşük düzeyde cinselliği çağrıştıran temalar içerebilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş