CANDLE GİFT OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 31 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 90

Candle Gift

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Two Page Games •Two Page Games •Two Page Games


Candle Gift Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 07 Şubat 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Candle Gift oyununda amaç platform üzerindeki mumları şekillendirerek hediye paketi haline getirerek satmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Candle Gift Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCandle Gift Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Candle Gift oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyun kategorisinde yer alan bir oyundur. Candle Gift oyunu oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Çeşitli renk ve sade halde bulunan mumların üzeri çeşitli dekorasyon malzemeleri ile kaplanmaktadır. Kaplanan mumlar çeşitli renklere boyanmakta ve satışa hazır hale gelmektedir. Platform üzerindeki çeşitli engeller bulunmaktadır. Bu engellere mumların denk gelmesi halinde şekilleri bozulmaktadır. Seviye sonlarına gelindiği takdirde kazanan paralar reklam izleme seçeneği sayesinde 2,3 veya 5 katına kadar fazla kazanılabilmektedir.

Candle Gift Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında çevrim içi satın alma bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş