CAGE FİGHT 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 31 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 356

Cage Fight 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• BREW GAMES •BREW GAMES •BREW GAMES


Cage Fight 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Temmuz 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Cage Fight 3D oyununda amaç boksörleri eğiterek en iyi savaşçı haline getirerek para kazanmaya çalışmaktır.
PEGI +12


Cage Fight 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerCage Fight 3D Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Cage Fight 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Cage Fight 3D oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç antrenör olarak sporcuları eğitmek ve müsabakalara hazırlamaktır. Bu hazırlama esnasında kimi sporcular için yiyecek desteği sağlanırken, kimi sporcular için ise ağırlık desteği sağlanmaktadır. Eğitilen sporcular farklı sporcular ile dövüş yapmakta ve çeşitli miktarlarda para kazanabilmektedir. Kazanılan paralar ile daha fazla sporcu alınmakta ve sporcu eğitimleri sağlanmaktadır.

Cage Fight 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş