android ios

BRİDGE CONSTRUCTOR FREE OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 28 April 2021, Wednesday 11:44 | 56 görüntüleme

Bridge Constructor Free
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ClockStone STUDIO • ClockStone STUDIO • ClockStone STUDIO


Bridge Constructor Free Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 3 Temmuz 2012
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Bridge Constructor oyununda, başarılı bir köprü ustası olduğunu kanıtlaman gerekiyor. 40 farklı seviyeyi oyna ve derin vadilerin, kanalların ve nehirlerin üzerinden geçen köprüler yap. Stres testleri, kurduğun köprünün otomobillerin, kamyonların ve son olarak da aşırı ağır tankerlerin sürekli kullanımdan doğan günlük stresine dayanıp dayanamayacağını gösterecek.
PEGI derecesi +3


Bridge Constructor Free Oyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBridge Constructor Free oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Bridge Constructor Free oyunun konusunda çeşitli alanlara köprüler kurmak ve köprüler üzerinden çeşitli araçların geçmesini sağlamaktır. Oyun ismi İngilizce olup “Bridge” kelimesinin Türkçe karşılığı “köprü” anlamına gelirken “Constructor” kelimesinin Türkçe karşılığı ise oluşturmak anlamına gelmektedir. Yani “Bridge Constructor” oyunu Türkçe olarak “Köprü Oluşturucu” anlamına gelmektedir. Free kısmı ise oyunun ücretsiz olduğu anlamına gelmektedir. Oyunun diğer uzun sürümü ise ücretli olarak oynanabilmektedir. Oyuncu istediği takdirde ücretsiz sürümü oynadıktan sonra diğer uzun sürümü ücretli olarak satın alınabilmekte ve oyuna devam edebilmektedir. Oyunda yönergeler ve oyunun dili Türkçedir. Oyun kurgu üzerinden ilerlemekte ve oyuncudan bu kurguya göre oyunu oynanması beklenmektedir. Örneğin oyunun başlangıcında karşımıza bir kutucuk çıkmakta ve kutucukta Camatuga isimli bir adada yaşayan halkın tüm köprülerin yıkılmasına sebep olan bir depremle sarsıldığını ve yeniden köprüler kurarak ada halkına yardım edilmesi istenmektedir. Oyuncu bu adaya görseline tıkladığı takdirde ise karşısına bir harita çıkmaktadır. Oyuncu bu harita üzerinde ilerlemektedir. İlk bölümler oyunu tanıtıcı ve yönlendirici niteliktedir. Örneğin ilk bölümde oyuncunun yapması gereken köprünün ölçüleri kesik çizgiler halinde belirtilmiştir. Oyuncu köprüyü yaptıktan sonra ise sağlamlığını test etmesi gerekmektedir. Bu test sırasında oynat düğmesine basılmakta ve araçların hareket edip köprüden geçmesi sağlanmaktadır. Otomobiller köprüden geçerlerse ve köprü yıkılmaz ise test başarılı olmuş sayılmaktadır. Oyunda yer alan kamyonlar köpründen başarılı bir şekilde geçer ve köprü yıkılmaz ise bonus kazanılmaktadır. Oyunda yer alan tırlar ise daha fazla bonus vermesine rağmen ancak ücretli satın alınarak kullanılabilmektedir. Oyuncu harita üzerinde ilerlerken karşısına çıkan köprüler çeşitli uzunlukta olmaktadır. Oyunun oyuncuya verdiği bütçe ise sınırlıdır. Oyuncu kendisine verilen sınırlı bütçe ile köprüleri en sağlam inşa etmektedir. Oyundaki köprülerin başlangıç noktaları vardır ve bu noktalardan başlayarak devam edilmesi gerekmektedir. Oyunun ilerleye bölümlerinde ölçülerin uzaması ile beraber ahşap köprü kullanımının yanı sıra beton desteklerde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde köprüler sağlam olmamakta ve yıkılabilmektedir. Oyuncu köprü inşa ettikten sonra her hangi bir yerini değiştirmek istediğinde geri alabilmekte ve eksik yerleri yeniden yapabilmektedir. Oyunda ipucu hakkı bulunmaktadır. Oyuncu Köprüyü inşa ederken nasıl yapılacağı tam olarak bilenemediği takdirde ise ipucu hakkı ile uygun köprü inşasını görebilmekte ve buna göre köprüyü inşa edebilmektedir. Bu ipucu hakları oyunu çeşitli yerlerinde kazanılan jetonlar ile elde edilmektedir. Ayrıca oyuncu istediği takdirde ücretli olarak jeton kazanabilmektedir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Dünyanın ilk bilgisayar oyunu Bill Gates ve Neil Konzen tarafından yazılan Donkey.bas uygulamasıdır.
Toast Alert...