BOUNCE MASTERS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Mart 2021
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 888

Bounce masters
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Playgendary Limited • Playgendary Limited • Playgendary Limited


Bounce masters Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 15 Eylül 2018
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Hızlı uçan, yükseğe zıplayan, tüm yerlerden zekice kaçan penguenleri hedef alan eğlenceli oyun.
PEGI derecesi +3


Bounce masters Oyun Platformları

Android IOS MAC


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBounce Masters oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Sıçrama ustaları anlamına gelen Bounce Masters oyununda temel amaç tavanda durarak sıçrayan penguene vurmak ve en uzağa ulaştırmaktır. Oyun akıllı cihazlarda oynanabilen mobil bir oyundur. Oyunda elinde sopa ile duran ayı karakterini kontrol eden oyuncu uygun zamanda buz kütlesi üzerinde aşağıya doğru zıplayan penguene vurmaktadır. Doğru zamanda penguene vuramadığı takdirde ise penguen yere düşmektedir. Oyunda yanma hakkı bulunmamaktadır. Oyuncu penguene doğru zamanda vuramadığında yeniden deneyebilmektedir. Penguene vurduğunda ise penguen ileri doğru gitmekte ve karlar üstünde duran çeşitli hayvanların üzerine basıp sıçrayarak yoluna devam etmektedir. Penguen ilerlerken karşısına çeşitli engeller çıkmaktadır. Bu engellere çarptığında ise yeniden başlaması gerekmektedir. Oyundaki bu engeller arasında buz tutmuş karakter ve taş karakterleri vardır. Penguen ileri doğru giderken yoldaki hayvanlara basarak ilerlemektedir. Doğru zamanda zıplanmadığında ise kara saplanmakta ve oyun yeniden başlamaktadır. Oyundaki penguen zıplarken altın ve elmas toplamaktadır. Oyunda diller ve yönergeler İngilizce olup Türkçe dahil olmak üzere farklı bir dil seçeneği bulunmamaktadır. Oyunda ses açıp kapama seçenekleri mevcut olup istenildiğinde titreşim seçeneği ile bildirim alma seçeneği de mevcuttur.

Bounce Masters Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Bounce Masters oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. Bounce Masters oyununda elinde sopa olan ayı zıplayan penguene vurmakta ve penguen ileri doğru gitmektedir. Oyuncu zamanında vuramadığı takdirde penguen zıplayamamakta ve düşmektedir. Penguen ilerlerken yolda karşısına çıkan altınlar ve elmaslar bulunmaktadır. Oyunda kazanılan elmaslarla ayı karakterine ait sopa değiştirilebilmekte ve vuruşu daha etkin kılınmaktadır. Elde edilen altınlar ile de oyuncu çeşitli geliştirmeler elde edebilmektedir. Altınlar ile elde edilen geliştirmeler ile penguen daha iyi zıplayabilmekte ya da daha uzağa gidebilmektedir. Oyun seviyeleri kolay başlamakla birlikte ilerleme kaydedildikçe zorlaşmaya başlamaktadır. Ayrıca, oyunda reklam gösterimi ve oyun içi satın alma bulunmaktadır. Reklamlar oyun içerisinde oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılmaktadır. Oyunda kazanılan altınlar reklam izlendiği takdirde iki katı altına çıkarılabilmektedir. Oyundaki diğer bir unsur günlük görev ödüllerinin bulunmasıdır. Günlük görevler tamamlanarak çeşitli ödüller kazanılabilmektedir.

Bounce Masters Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Bounce Masters oyunu oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu, refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz bir içerik barındırmamakla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar kimi zaman çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple oyunun çevrimdışı oynanmasının sağlanması iyi bir seçenek olabilmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş