android ios

BOUNCE MASTERS OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 25 March 2021, Thursday 15:53 | 153 görüntüleme

Bounce masters
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Playgendary Limited • Playgendary Limited • Playgendary Limited


Bounce masters Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 15 Eylül 2018
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Mümkün olduğunca penguen ile başlayın. Hızlı uçun, yüksek zıplayın, tüm yerlerden zekice kaçın.
PEGI derecesi +3


Bounce masters Oyun Platformları

Android IOS MAC


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBounce Masters oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Bounce masters oyununda temel amaç tavanda duran penguen sıçradığı esnada vurmak ve en uzağa ulaştırmaktır. “Bounce” Türkçe kelime anlamı olarak sıçramak anlamına gelirken “masters” ise ustalar anlamına gelmektedir. Yani “bounce masters” sıçrama ustaları anlamına gelmektedir. Oyun akıllı cihazlarda oynanabilen mobil bir oyundur. Oyunda bir buz kütlesi üzerinde duran penguen aşağıya doğru sıçramaktadır. Bu esnada elinde sopa ile duran ayı karakterini kontrol eden oyuncu uygun zamanda zıplayan penguene vurmaktadır. Uygun zamanda penguene vuramadığı takdirde ise penguen yere düşmektedir. Oyunda yanma hakkı bulunmamaktadır. Oyuncu penguene doğru zamanda vuramadığı takdirde yeniden deneyebilmektedir. Penguene vurduğu takdirde penguen ileri doğru gitmekte ve karlar üstünde duran çeşitli hayvanların üzerine basarak sıçrayarak yoluna devam etmektedir. Penguen ilk başka hızlıyken ilerlediği esnada yavaşlamaktadır. Penguen ilerlerken karşısına çeşitli engeller çıkmaktadır. Bu engellere çarptığı takdirde ise yeninden başlaması gerekmektedir. Oyundaki bu engeller arasında buz tutmuş karakter ve taş karakterleri vardır. Penguen ileri doğru giderken yoldaki hayvanlara basarak ilerlemektedir. Doğru zamanda zıplanmadığı takdirde ise penguen kara saplanmakta ve oyun yeniden başlamaktadır. Oyundaki penguen zıplarken altın ve elmas toplamaktadır. Oyunda diller ve yönergeler İngilizce olup Türkçede dahil olmak üzere farklı bir dil seçeneği bulunmamaktadır. Oyunda ses açıp kapama seçenekleri mevcut olup istenildiği takdirde titreşim seçeneği ile bildirim alma seçeneği de mevcuttur.

Bounce Masters Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Bounce masters oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. Bounce masters oyununda elinde sopa olan ayı zıplayan penguene vurmakta ve penguen ileri doğru gitmektedir. Oyuncu zamanında vuramadığı takdirde penguen zıplayamamakta ve düşmektedir. Penguen ilerlerken yolda karşısına çıkan altınlar ve elmaslar bulunmaktadır. Oyunda kazanılan elmaslarla ayı karakterine ait sopa değiştirilebilmekte ve vuruşu daha etkin kılınmaktadır. Elde edilen altınlar ile de oyuncu çeşitli geliştirmeler elde edebilmektedir. Altınlar ile elde edilen geliştirmeler ile penguen daha iyi zıplayabilmekte ya da daha uzağa gidebilmektedir. Oyun seviyeleri kolay başlamakla birlikte ilerleme kaydedildikçe zorlaşmaya başlamaktadır. Ayrıca, oyunda reklam gösterimi ve oyun içi satın alma bulunmaktadır. Reklamlar oyun içerisinde oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılmaktadır. Oyunda kazanılan altınlar reklam izlendiği takdirde iki katı altına çıkarılabilmektedir. Oyundaki diğer bir unsur günlük görev ödüllerinin bulunmasıdır. Günlük görevler tamamlanarak çeşitli ödüller kazanılabilmektedir.

Bounce Masters Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Bounce Masters oyunu oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu, refleks geliştirme, gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz bir içerik barındırmamakla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar kimi zaman çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple oyunun çevrimdışı oynanmasının sağlanması iyi bir seçenek olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Oyun içerisinde oyuncuların karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Dahili hafızaya sahip ilk oyun konsolu yalnızca bir megabayt bellekle birlikte geliyordu.
Toast Alert...