BOUNCE AND POP – BALLOON POP OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 207

Bounce and pop - Balloon pop

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• XGame Global •XGame Global •XGame Global


Bounce and pop - Balloon pop Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Şubat 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Bounce and pop - Balloon pop oyununda amaç dilimleyiciyi balonlara hedef alarak patlatmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Bounce and pop - Balloon pop Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBounce And Pop – Balloon Pop Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Bounce And Pop – Balloon Pop oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Bounce And Pop – Balloon Pop oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda çeşitli renkte bulunan balonlar bir testere sayesinde patlatılmaktadır. Testereye oyuncu tarafından bir rota üzerinde hareket ettirilmektedir. Bu sayede balonları doğru bir şekilde nişan alınarak hareket ettirilmektedir. Bütün balonla patlatıldığı takdirde başarılı sayılmakta ve bir sonraki bölüme geçilmektedir.

Bounce And Pop – Balloon Pop Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında çevrim içi satın alma bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş