BLOB HERO OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 11 Mayıs 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 50

Blob Hero

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Rollic Games •Rollic Games •Rollic Games


Blob Hero Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 01 Nisan 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Blob Hero oyununda amaç düşmanlar ile savaşarak yeni nesneler elde etmeye çalışmaktır.
PEGI +7


Blob Hero Platformları

Android IOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBlob Hero Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Blob Hero oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyunda amaç, oyunda ilerledikçe açılan yetenekler ile düşman ordularını yok etmek ve bölümleri tamamlamaktır. Bu yetenekler özel auralar, yıldırımlar, düşmanlara saldıran solucanlar ve koruyucu yeteneklerdir. Oyuncuların büyük bir düşman topluluğu ile karşılaşmaları durumunda savaşmaktansa boşlukları bulup kaçması ve etrafının sarılmadığından emin olması gerekmektedir. Oyuncular yeni yetenekler kazanmak ve var olan yetenekleri geliştirebilmek için reklam izlemeye yönlendirilmektedir. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Blob Hero Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken konu ise çocukların karşısına çıkan reklamların yaşlarına uygun olmamasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş