BİG MAKEOVER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 295

Big Makeover

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FTY LLC. •FTY LLC. •FTY LLC.


Big Makeover Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Mayıs 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Big Makeover oyununda amaç güzelleşmek için gelen insanlara yardım etmeye çalışmaktır.
PEGI +12


Big Makeover Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBig Makeover Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Big Makeover oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Big Makeover oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun gün gün ilerlemektedir. Oyunda oyuncu çeşitli estetiktik malzemeleri kullanılarak karakterlerin yüzlerinde ve vücutlarında çeşitli görsel düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemeler sayesinde çeşitli miktarlarda paralar kazanılmaktadır. Kazanılan paralar ile çeşitli alet ve malzemeler alınmakta ve daha fazla estetiktik türünde çalışmalar yapılabilmektedir. Oyunda başarılı olabilmek için doğru şekilde düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Başarılı oldukça kazanılan paralar sayesinde yükseltmeler yapılmakta ve daha fazla para kazanma imkânı sağlanmaktadır.

Big Makeover Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş