BERRY & MATCH: LİNE BLAST OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Temmuz 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 52

Berry & Match: Line Blast

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Yournet Games •Yournet Games •Yournet Games


Berry & Match: Line Blast Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Haziran 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Berry & Match: Line Blast oyununda amaç meyveleri birleştirerek puzzle tamamlamaya çalışmaktır.
PEGI +3


Berry & Match: Line Blast Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBerry & Match: Line Blast Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Berry & Match: Line Blast oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen puzzle oyun kategorisinde bir oyunudur. Berry & Match: Line Blast oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç aynı türdeki en az üç meyveyi birleştirip bölüm içi verilen görevi tamamlamaktır. Fazla sayıda meyve birleştirip özel güç kazanılabilmektedir.

Berry & Match: Line Blast Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle strateji geliştirmek gibi olumlu yönü bulunmaktadır. Oyunun bağımlılık yapmak dışında olumsuz bir yönüne rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş