BEATS RACİNG MOTOR OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 10 Mart 2022
Yazar: Mustafa Renkçi
Grafikler:
Okunma: 68

Beats Racing Motor

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• XGAME STUDIO •XGAME STUDIO •XGAME STUDIO


Beats Racing Motor Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 09 Ocak 2022
Türü/Türleri Müzik
Konusu/Amacı Beats Racing Motor oyununda bir motor ve şarkı seçerek platform üzerindeki ritimlerin üzerinden giderek şarkıyı çalmaya çalışmaktır.
Pegi derecesi +3


Beats Racing Motor oyunu Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBeats Racing Motor oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Beats Racing Motor mobil cihazlar için hızlı, dinamik bir düzlemde motosikleti nesne olarak kontrol edilerek ilerlendiği, ilerlendikçe puan kutularının toplanarak puanın yükseltilmesinin hedeflendiği basit bir music-game oyundur. 9 Ocak 2022 tarihinde mobil cihazlar için piyasaya sunulmuştur. Oyun ücretsiz olarak oynanabilmekte olup, uygulama içi satın alımlar mevcut değildir. Üç dakikadan kısa süren çeşitli oyun parkurlarında kullanıcı tek kişilik oynayabilmektedir. Oyunda çok sayıda bölüm seviyesi bulunmaktadır. Görevler tamamlanarak oyun içi para elde edilebilmektedir. Oyunda ayrıca görev tablosu da bulunmaktadır. Kullanıcı oyun içinden kazandığı oyun içi paralarla kozmetik eşyalar da satın alabilmektedir. Oyun XGAME STUDIO isimli firma tarafından geliştirilmiştir. Yapımcı firmanın Color Dancing Hop, Brain Girl Love Diary ve Pop Antistress Simulator gibi yapımlarda imzası bulunmaktadır. Yapımcı firma Vietnam menşeilidir. Oyunun en popüler olduğu ülke Mısır’dır. Oyun dili ve oyundaki yönergelerin, yapımcı tarafından Türkçe yerelleştirmesi yapılmamıştır. Ayarlar sekmesine baktığımızda ise oyunun sesini ve titreşim açma ve kapatma seçeneği karşımıza çıkmaktadır.

Beats Racing Motor Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Beats Racing Motor oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Oyunda amaç, sonlu bir parkurda toplanabildiği kadar yüksek puan kutuları toplayarak bölüm sonunu engellere takılmadan olabildiğince yüksek puanla bitirmektir. Bu görsellerde herhangi bir kan ögesi ve yaralanma gibi gösterimler bulunmamaktadır. Oyun seviyeleri kolay başlamakta ve ilerleyen seviyelerde zorlaşmaktadır. Oyuncu bölümleri geçtikten sonra skor elde etmekte ve elde ettiği skorlar ekranda gösterilmektedir. Kazanılan puan miktarı ve farklı ödüller de yer almaktadır. Oyunda, oyun içi satın alma bulunmamaktadır. Oyuncu kazandığı puan ödüllerini istediği takdirde reklam izleyerek daha fazla artırabilmektedir.

Oyun içinde seviyenin yükseltilerek yüksek puanlar kazanılabilmesi böylece rekabetin yüksek tutulması, oyuncuları oyuna bağlayan ve oyuncular için oyunu çekici hale getiren bir unsurdur. Oyun içinde oyuncuların yüksek seviyeye gelme ve ilerleme istekleri oyunu oynamaya daha da sevk etmektedir.

Beats Racing Motor Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3+ yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Beats Racing Motor oyununun oynanışı itibariyle analitik düşünmeyi geliştirme gibi olumlu yönü bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra reklam gösterimi bulunmaktadır. Reklam gösterimi sırasında çıkan videolar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Olumsuz içerikler barındırabilecek videolara karşı dikkatli olmak gerekmekte, reklam gösterimini engellemenin bir yolu olarak da oyun çevrimdışı oynanabilmektedir.

Ayrıca, oyunun bağımlılık yapıcı etkisi de bulunmaktadır. Oyuncuların ileri seviyelere gelebilme, hesabını güçlendirebilme istekleri oyuncuları hırslandırıp daha çok oyunu oynamaya itebilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş