BEAR PARTY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 8 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 84

Bear Party

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Ararat Games •Ararat Games •Ararat Games


Bear Party Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 06 Ocak 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Bear Party oyununda zorlu engellerden geçerek bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır.
Pegi derecesi +12


Bear Party oyunu Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBear Party Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Bear party oyununda temel amaç çeşitli karakterlere çarparak onları oyun dışı bırakmaktır. Oyunda çeşitli karakterler bulunmaktadır. Bu karakterler farklı oyunlarda da yer alan huggy wuggy, ayıcık, civciv gibi karakterlerdir. Oyunun adı İngilizce “ Bear Party” olup Türkçeye çevrildiğinde ise “Ayı Partisi” anlamına gelmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyuncu sağa sola hareket ederek çeşitli karakterleri bu platform üzerinden atmakta ve düşmemek için hareket etmektedir. Diğer karakterleri düşürdükçe belirli miktarda para kazanmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Başlangıçta ki seviyeler oyunu tanıtıcı nitelikte iken ilerleyen seviyelere doğru oyun zorlaşmaktadır. Seviyenin sonlarında ise kazanılan para reklam izleme seçeneği sayesinde 5 katına kadar fazla para kazanılabilmektedir. Oyunda kazanılan paralar ile de çeşitli karakterler alınabilmekte ve oyuna bu farklı karakterler ile devam edilebilmektedir. Oyunda mağaza vardır. Oyuncu istediği takdirde bu mağazaya girip çeşitli karakterler ve kostümler alabilmektedir.

Bear Party Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bear Party oyununa bakacak olursak Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyuncu sağa sola hareket ederek çeşitli karakterleri bu platform üzerinden atmakta ve düşmemek için hareket etmektedir. Diğer karakterleri düşürdükçe belirli miktarda para kazanmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Başlangıçta ki seviyeler oyunu tanıtıcı nitelikte iken ilerleyen seviyelere doğru oyun zorlaşmaktadır. Seviyenin sonlarında ise kazanılan para reklam izleme seçeneği sayesinde 5 katına kadar fazla para kazanılabilmektedir. Oyunda Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir.

Bear Party Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üzeri çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu yaş grubundaki oyunlar içeriklerinde, çeşitli korku öğeleri ve şiddet öğeleri barındırabilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş