BASKET BATTLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 77

Basket Battle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD


Basket Battle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 30 Mayıs 2022
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Basket Battle oyununda amaç rakipten önce topu alarak basketbol potasına atmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Basket Battle Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBasket Battle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Basket Battle Pop oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen yarış oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Basket Battle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda yer alan karakteri oyuncu sağa sola, aşağı yukarı hareket ettirip basket atmaya çalışmaktadır. Oyunda başka bir rakip karakterde yer almaktadır. 3 basket atıldığında ise seviye geçilmektedir. Basket atılmasının başarı unsuru olmasının yanında rakip karakterin basket atmasını da engellemek önem arz etmektedir. Oyuncu, oyun ekranında her hangi bir yerden basket atabilmektedir. Bu sebeple doğru açıyı ayarlayıp basket atabilmektedir.

Basket Battle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek şiddet unsurlarına denk gelinmemiştir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş