BASKET ATTACK OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Haziran 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 43

Basket Attack

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Yso Corp • Yso Corp •Yso Corp


Basket Attack Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 18 Nisan 2022
Türü/Türleri Spor
Konusu/Amacı Basket Attack oyununda amaç oyuncu ile rakipten top kaparak basket atmaya çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Basket Attack Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBasket Attack Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Basket Attack oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, spor oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular tek bir kahramanı kontrol etmektedirler.. Belirli seviyeler ve her seviede farklı engeller bulunmaktadır. Oyunun amacı oyuncu, engelleri aşarak, rakipleri geçerek başarılı bir şekilde topu potadan geçirmektir. İlgili başarımın yüzdesine göre oyuncular ödül kazanmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Basket Attack Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş grupları çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş