BALLOON SHOOTER: CRUSH IT OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 12 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 106

Balloon Shooter: Crush It

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• 3B Game Studio •3B Game Studio •3B Game Studio


Balloon Shooter: Crush It Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 07 Mart 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Balloon Shooter: Crush It oyununda amaç silah ile balonları nişan alarak onları yok etmeye çalışmaktır.
PEGI +7


Balloon Shooter: Crush It Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerBallon Shooter:Crush It Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Ballon Shooter:Crush It oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular bir platform stünde bulunan silahı birincil kamerada kontrol ederek balonları vurmayı amaçlıyordur. Oyunda balonlar çeşitli karakterler şeklindedir ve birbirinden farklı silahları kullanmaya fırsat vermektedir. Oyuncular bölüm sonunda reklam izleyerek kazanacakları oyun parasını önemli oranda artırabilmektedir. Oyunun ayarlar menüsünde ses ve titreşim özellikleri bulunmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Ballon Shooter:Crush It Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş