ASMR RAİMBOW JELLY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 5 Eylül 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 286

ASMR Rainbow Jelly

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supercent •Supercent •Supercent

ASMR Rainbow Jelly Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 17 Ocak 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı ASMR Rainbow Jelly oyununda amaç şekerlemeleri çiğneyerek farklı türde şekiller oluşturmaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


ASMR Rainbow Jelly Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerASMR Rainbow Jelly Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

ASMR Rainbow Jelly oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. ASMR Rainbow Jelly oyununda amaç çeşitli kaplarla ve renklerden oluşan kombinasyonlarla jelibon yapmak. Oyuncu yaptığı bu ürünleri buzdolabında saklamaktadır. Her başarılı ürün için kullanıcı para kazanmaktadır. Daha sonra oyuncu bu oluşturduğu ürünleri tut-sürükle metodu ile insan figürüne yedirmektedir. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

ASMR Rainbow Jelly Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş grupları için uygun olduğu görülmektedir. Oyun online olmamakla birlikte kısmen kumara özendirme içeriklerine sahip olduğu için bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş