ANT COLONY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 28 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 62

Ant Colony

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD


Ant Colony Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Ocak 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Ant Colony oyununda amaç koloniyi kontrol ederek her iş için farklı karıncalar yetiştirmeye çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Ant Colony Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerAnt Colony Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Ant Colony oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen smülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Ant Colony hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda, oyuncu karınca karakterini yönlendirmekte çeşitli yiyecekleri toplamaktadır. Karınca karakterinin topladığı yiyecekler kraliçe arı tarafından belirlenen yiyecekler olmalıdır. Bu sayede çeşitli miktarlarda enerji kazanılmaktadır. Kazanılan enerjiler ile karıncanın güç seviyesi artmakta ve daha hızlı hareket etmektedir. İlerleyen seviyelerde ise karınca kolonileri kurulmaktadır. Kurulan koloniler sayesinde daha fazla yiyecek toplanabilmektedir.

Ant Colony Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsuru sayılacak herhangi bir unsura rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş