VİRÜS KONULU OYUNLAR

Tarih: 25 Mayıs 2020
Yazar: Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 26407

Plague Inc. Evolved

Virüs farklı stratejilerle dünya üzerinde yayılması amaçlanmıştır. Online olarak ta oynanabilmektedir. Salgın temalı Çeşitli virüsler geliştirilerek insanların ölmesi hedeflenmektedir. Oyunun başlangıcında bir ülke ya da bölge seçilmekte oyun o yerden başlanmaktadır. Oyunda virüsün kalıcı olması için virüs sürekli güncellenmeli ve evirtilmesi gerekmektedir.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale:Innocence salgın temalı bir oyundur. Tarihin karanlık dönemi olarak bilinen veba döneminde geçen bir oyundur , oyunun konusunda Amicia adlı bir karakterle erkek kardeşi Hugo’nun bu dönemde yaşadıkları anlatılmaktadır.

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive oyunun da bir enerji içeceğine enjekte edilen virüs sonucu toplumdaki birçok insan yaratığa dönüşmektedir. Oyun size ve diğer insanlara da salgın bulaştırmaya çalışmaktır. Oyunda salgından daha önce kendini kurtarmış ve salgın sonrası edindiği arkadaşlarıyla hayatta kalmaya çalışan bir karakter canlandırılmaktadır.

They Are Billions

They Are Billions strateji türünde bir yapım olmakla beraber salgın türünde bir oyundur. oyunda amaç kıyamet sonrası bir evrende, bir çeşit virüs tarafından enfekte olmuş ve zombiye dönüşmüş yaratıklara karşı bulunduğunuz bölgenin koruması gerekmektedir.

The Last of Us

Oyunda bir tür mantar enfeksiyonu bir gecede milyonları zehirlemiştir. Kaynağı olan sporların solunması veya sıvı aktarımı yolu (genellikle ısırılma) ile geçen bu enfeksiyon insanların beyinlerine ulaşıp orada üremesine ve iki gün içerisinde onlarda saldırgan ve tehlikeli davranış biçimleri gösteren “canlılara” çevirmesine sebep olmaktadır. İlerleyen safhalarda ise vücutlarında, özellikle kafalarında, deformasyonlar ortaya çıkartmaya başlamaktadır. Hastalık ilerledikçe bu deformasyonlar büyür ve en sonunda yaratık diyebileceğimiz bir tür ortaya çıkar. Oyuncu oyunda hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Resident Evil Serisi

Resident Evil oyunu konusunda Umbrella laboratuvarında T-Virus sızıntısı yaşanmıştır. Sızan virüs bir kısım personeli etkisi altına almakta, derilerini çürütmekte, beyinlerine zarar vermekte ve hormonal dengelerini bozmaktadır; bunun sonucunda da önüne çıkanı öldürecek kadar kızgın, acayip derecede aç ve boyut olarak da insanlardan daha büyük yaratıklar ortaya çıkmaktadır. Oyuncu hayatta kalmak için çaba göstermektedir.

Bio Inc. Redemption

Oyun içerisinde gelen hastalar virüsle öldürmeye çalışılmakta, ya da bir doktor olup onları kurtarmaya çalışılmaktadır. Stratejik bir oyun olan Bio Inc. Redemption’da gelen hastalara karşı farklı stratejik ögeler kullanarak müdahale edilmektedir. Oyunda Hem virüs tarafında, hem sağlık çalışanı tarafında oynamanıza izin verilmektedir.

Deceit

Multiplayer olarak oyanan oyunda takımda iki kişi enfekte olmakta ve geriye kalanlar enfekteleri bulmaya çalışmaktadırlar. Enfekteler de sizi enfekte etmeye çalışmaktadır.

Plague Inc.

Oyuncunun hasta virüsü enfekte eden bir vebayı dolaylı olarak kontrol ettiği bir strateji simülasyon oyunudur. Oyuncu çeşitli oyun modları ve patojenler arasında seçim yapabilmekte ve veba geliştirerek ve çeşitli ortamlara adapte ederek oyun modu tarafından belirlenen hedefi tamamlayabilmektedir. Hedefler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, dünya nüfusunun bir patojenle enfekte edilmesi ve öldürülmesi, dünya nüfusunun "Neurax Solucanı" ile köleleştirilmesi veya dünya nüfusunun "Necroa Virüsü" ile zombilere dönüştürülmesi bulunmaktadır
Infected
Oyunda enfekte olan kişiler tüm şehre hızla insanları yıkıcı, kana susamış zombilere dönüştüren bir virüs bulaştırmaktadır. Oyuncunun kanı, nüfusun% 1'inden daha azının sahip olduğu tedaviyi içermektedir Amaç, kandan bir tedavi yapabilen birine ulaşmaya çalışırken enfekte olanı yok etmektir.

Metro Last Light Redux

Oyunda virüsün tüm dünyaya yayılmasından sonra insanların yer altına ve metro ağlarına saklandıkları anlatılmaktadır. Oyun içerisinde virüs bulaşan insanlar ve diğer canlılar evrim geçirmiş ve tehlikeli hale gelmiştir. Oyunda ana karakter Artyom art niyetli insanlara karşı savaşmaktadır.

Paylaş